Nagyhalász – A szegedi vaspapucsos a zárofutamban a lengyel Jamróg mögött a második helyen végzett. 2018.10.21.Vasárnap: Magyarország Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Bajnokság III. Forduló – Nagyhalász Speedway Ring –

2018.Október 21-én vasárnap a bajnoki cím dől el a Magyarország Nemzetközi Salakmotoros Egyéni Bajnokság harmadik fordulóján Nagyhalászban. Kiélezett és izgalmas küzdelmeket láthatnak majd a salakmotorpályára kilátogatók.
Európa legjobb salakosai fognak érkezni hazánkba 2019-ben! – EB Challenge – U21 EB Kvalifikáció, 2. elődöntő – Nagyhalász Speedway Ring
Mutasd mindet!

A versenyt Jakub Jamróg (Lengyel) nyerte Magosi Norbert és Stanislaw Burza (Lengyel) előtt. A magyar bajnoki címet immáron negyedszer Magosi Norbert szerezte meg Benkő Roland és Kovács Roland előtt.

Az öt nagyhalászi verseny egyik legizgalmasabbját hozta a vaspapucsosok vasárnapi viadala. Az egyéni bajnokág zárófutamán volt, parádés rajtolás, szalagszakítás, látványos bolyban motorozás, előzés és bukás is. Utóbbiból csak egy és szerencsére az is sérülés nélküli volt. Az égiek is kegyesek voltak, mert az eső nem esett, a szél sem volt túlságosan erős amikor a Nagyhalászi Speedway Ringen először csapódott a startszalag.

Jól kezdett Benkő

A verseny előtt Albók József pályatulajdonos köszöntötte és megajándékozta Füzesséry Gábort a versenyigazgató Füzesséry Erik édesapja, a szerk.), az egykori nyíregyházi salakmotorozás egyik mozgatórugóját. Aztán jöttek a modernkori lovagok, lovak helyett fék nélküli, 80-90 lóerős kétkerekű paripákkal. A magyar bajnokságnak két esélyese volt, Magosi Norbert hat pont előnnyel várta a zárókört Benkő Rolandhoz képest. Utóbbi futamgyőzelemmel, előbbi egy második hellyel várt kettejük találkozását a hatodik körben. Ezt a párviadalt Benkő nyerte, így két pontot ledolgozott a hátrányából, sőt a harmadik futamát is behúzta. Magosi két körözésében öt pontot szerzett, amikor Benkő az alapszakaszban utolsójára állt fehér sisakban a startvonalhoz. És bosszankodhatott Benkő, mert beütött a mennykő: az első kanyarhoz közeledve megadta magát a technika, így pont nélkül zárt. Ezzel eldőlt a magyar bajnoki cím, amelyet negyedszer szerzett meg a szegedi Magosi.

Az első elődöntőből a két “Szaniszló” az ukrán Stalislav Melnyicsuk és a lengyel Stanislaw Burza jutott tovább. Előbbi az alapszakaszban mindössze négy pontot motorozott. A másik etapot a lengyel Jakub Jamróg nyerte Magosi előtt. A fináléba az a négy motoros vágott neki, akik az előző versenyen , a bajnokság második fordulóján is tagjai voltak a finálénak. Az első rajt után Melnyicsuk a beszállóban felborult, így mind a négyen újra startolhattak.

A lengyel remek rajtja

A mezőny legalacsonyabb és legkönnyebb tagja, az extarligás Jamróg remekül csípte meg a rajtot, mögötte Burza kezdte meg másodikként az első beszállót, de Magosi hamar megelőzte vetélytársát. Aztán már maradt is ez a sorrend, így a legutóbb második Jamróg nyert az akkor negyedik Magosi, a második fordulót megnyerő Burza és az akkor harmadik Melnyicsuk előtt.

A versennyel véget ért a a hazai szezon, remélhetőleg jövőre hasonló nívójú versenyeket láthatunk majd a nagyhalászi oválon.

Salakmotor: Egyéni magyar bajnokság

A 3. forduló végeredménye:1. Jakub Jamróg (lengyel 14 (2,3,3,3,3,3), 2. Magosi Norbert 14 (3,2,3,2,2,2), 3. Stanislaw Burza (lengyel) 12 (3,1,2,2,3,1), 4. Stanislav Melnychuk (ukrán) 6 (0,2,1,1,2,0), 5. Benkő Roland 10 (3,3, R, 1), 6. Josef Franc (cseh) 10 (1,3,2,3,1), 7. Vitalij Lysak (ukrán) 7 (2,2,1,2,0), 8. Kovács Roland 6 (1, R, 2,3,0), 9. Milen Manev (bolgár) 4 (2,1,1,0), 10.Andrij Kobrin (ukrán) 3 (0,3, 0,0), 11.Fazekas Dennis 3 (1,1,0,1), 12.Bárány Márk 1 (0,0,0,1)

Az összesített végeredmény: 1. Magosi Norbert 39 pont (17 pont az első fordulóban, 8 másodikban, 14 a harmadikban), 2. Benkő Roland 29 (10, 9,10), 3. Stanislaw Burza 28 ( –, 16, 12), 4. Jakub Jamróg 28 (–, 14, 14), 5. Stanislaw Melnyicsuk 23 (5, 12, 6), 6. Josef Franc 19 (–, 9, 10), 7. Kovács Roland 18 (8, 4, 6), 8. Tabaka József 14 (14, –, -), 9. Vitalij Lysak 14 (5, 2, 7), 10. Milen Manev 12 (4, 4, 4), 11. Fazekas Dennis 11(3, 5, 3), 12. Andrij Kobrin 10 (7, –, 3), 13. Patrik Búri 9 (szlovák, 9, –, -), 14-15. David Pacalaj 7 (szlovák 7, –, -) és Petr Chlupác 7 (cseh –, 7, -),16. Moldvai András 1 (1, –, -), 17. Bárány Márk 1 (–, 0, 1), 18. Elvis Argucevics 0 (lett, 0, –, -)

A magyar bajnokság végeredménye: 1. Magosi Norbert 39, 2. Benkő Roland 29, 3. Kovács Roland 18, 4. Tabaka József 14, 5. Fazekas Dennis 11, 6. Moldvai András 1 7. Bárány Márk 1.