2017.05.01. Egyéni Európa Bajnokság-Elődöntő. Fantasztikus, telt házas versenyt láthattak hétfőn a salakmotorozás kedvelői a Nagyhalász Speedway Ringen.

Nagyhalászon indul az európai salakkaland – 2017.05.01.
2017.06.10. U21 Európa Bajnokság – Nagyhalász Speedway Ring –
Mutasd mindet!

Az egyéni Európa-bajnokság első elődöntőjén remek napot fogott ki a beugró dán Mikkel Bech Jensen aki az alapfutamok után 14-14 ponttal zárt, miként az egyik esélyes lengyel Przemyslaw Pawlicki.

Az első helyet eldöntő külön futamot a lengyel nyerte. A nagyhalászi selejtezőkörből másodikként a dán Mikkel Bech Jensen kvalifikálta magát, míg a harmadik helyen az ukrán Andriej Karpov jutott tovább.

A negyedik, a továbbjutást illetően tartalék helyért kiírt külön futamot a lengyel Janusz Kolodziej nyerte a német Grobauer, a cseh Franc , valamint a dán Rasmus Jensen előtt. A magyar versenyzők közül a debreceni Tabaka József nyolc ponttal a nyolcadik, a gyulai klubban versenyző Magosi Norbert öt egységgel végül ő az összetett tizenharmadik helyen zárta az elődöntőt