2017.06.10. U21 Európa Bajnokság - Nagyhalász Speedway Ring
Ne aggódj anya, jól vagyok!
Mutasd mindet!

Black & Gold csinos hoszteszei a Speedway Ringen

2019-ben két Európa-bajnoki fordulónak is otthont adott a Nagyhalászi Speedway Ring.

A tavalyi szezon nagyhalászi versenyeire nem lehetett panaszuk a salakmotorozás kedvelőinek.

Az egyre népszerűbb és fajsúlyosabb egyéni Európa-bajnokság négy selejtezője után május 25-én a nagyhalászi ovál adott otthont az Eb-challange-nek. Ez volt az utolsó esélyük a vaspapucsosoknak, hogy bejussanak a négy fordulós döntőbe.

A kontinens utánpótlása három U21-es Európa-bajnoki selejtezőből juthat majd a rovnói fináléba. Az egyiknek adott otthont Nagyhalász Speedway Ring, mégpedig június 6-án.

Nagyhalász Speedway Ring U21 Európa Bajnokság

Visszatekintés…

Az U21-es Európa-bajnoki selejtezőn két magyar vaspapucsosnak szurkolhattunk.

Szombaton sokkal hangosabb lesz a nagyhalászi ovál, igaz, csütörtökön sem volt teljesen csendes. Szorgos kezek csinosították a vaspapucsosok hazai ékszerdobozát, hiszen szombaton újabb kontinensbajnoki viadal lesz a Nagyhalászi Speedway Ringen, így aztán Albók József jó gazdaként maga is tevékenyen kiveszi részét a munkából.

Nagyhalász Speedway Ring U21 Európa Bajnokság, Albók József pályatulajdonos

Hol salakot tömörít, hol locsol, vagy a startgépet ellenőrzi. Nem lehet hiba a szombati előadáson, az U21-es Európa-bajnoki selejtezőn tíz nemzet tizennyolc motorosa próbál szerencsét.

– Ahhoz, hogy jó állapotban legyen a pálya, sokat kell dolgozni. Pótolni a szél által elhordott salakot, megfelelően tömöríteni, hogy a versenyeken ne legyenek apró gödrök. Ehhez locsolni is kell, a héten napi tízezer liter vizet nyelt el a pálya, amelyik bír a nemzetközi szövetség szigorú minősítésével – tudatta érdeklődésünkre Albók József pályatulajdonos, a Nagyhalászért Motorsport Egyesület elnöke.

Európa Bajnokság. Jan Kvech (Cseh) nyert honfitársa Petr Chlupac előtt, a harmadik a lett Arjtoms Trofimovs lett.

Nagyhalász Speedway Ring U21 Európa Bajnokság. Jan Kvech (Cseh) nyert honfitársa Petr Chlupac előtt, a harmadik helyen a Lett Arjtoms Trofimovs végzett.